GEOTERMÁLNÍ VRTY A ŠPIČKOVÉ VYSTROJENÍ GEOTERMÁLNÍCH VRTŮ GEOHEAT® / REVERent+®

Co znamená pojem “ geotermální energie „?
„gé“ (řecky) = země, půda a „thermós“ (řecky) = teplý, horký.
Geotermální energie tedy znamená “ teplo ze země „.

V širším slova smyslu označuje tepelnou energii uloženou v naší planetě nebo jí vytvářenou. V užším smyslu se geotermální energie vztahuje na tepelnou energii uloženou v přístupné části zemské kůry a na její získávání nebo využívání (např. pro účely vytápění nebo výroby elektřiny). Teplo je přiváděno nepřetržitě proudícím tepelným tokem z horkého nitra Země na chladný zemský povrch.

Jak se získává geotermální energie?
V závislosti na hloubce vývoje a použité technologii se rozlišuje mezi geotermální energií získanou v blízkosti povrchu a hlubinnou geotermální energií:

 

Geotermální energie v blízkosti povrchu

se týká využívání geotermální energie z hloubek do cca 400 m pomocí geotermálních sond, geotermálních kolektorů nebo mělkých vrtů podzemní vody. Zatímco v nejvyšších 10-15 m pod zemským povrchem se ještě projevují sezónní výkyvy teplot způsobené slunečním zářením – především prostřednictvím infiltrující dešťové vody – teploty v zemi od hloubky přibližně 15 m jsou po celý rok téměř konstantní. Směrem do hloubky se teplota plynule zvyšuje, a to v průměru o cca 3 °C na 100 m. I relativně nízké teploty půdy, hornin nebo podzemní vody v blízkosti zemského povrchu lze využít pro zásobování teplem pomocí tepelného čerpadla.

Většina vrtů podzemní vody využívaných pro tepelné účely má hloubku od několika metrů do maximálně několika desítek metrů. Pro efektivní tepelné využití podzemní vody je zároveň nutné, aby vzdálenost mezi zemským povrchem a povrchem podzemní vody byla co nejmenší (několik metrů) a hydrochemicky vhodná pro dlouhodobé tepelné využití.

Většina geotermálních sond dosahuje hloubky od několika desítek metrů do přibližně 100 metrů. Existují také vrtné výměníky tepla s hloubkou několika set metrů a dokonce až několika tisíc metrů. V tomto případě se nazývají hlubinné vrtné výměníky tepla (TEWS). Přechod mezi přípovrchovou a hlubinnou geotermální energií je tedy plynulý a technologicky jej představuje hlubinný vrtný výměník tepla.

 

Špičková SONDA 4x32x3,0mm (!! tlouštka 3,0mm !!) německého výrobce
s tradicí  GEOSH GEOSH+

CO JE GEOTERMÁLNÍ ENERGIE A GEOTERMÁLNÍ VRT PRO TEPELNÁ ČERPADLA ?
Geotermální energie je neustále k dispozici ve dne i v noci, v létě i v zimě.

Bezplatný a nevyčerpatelný zdroj tepla ze ZEMĚ.

Díky geotermálním vrtům můžete využívat půdu jako bezplatný zdroj energie po celý rok. Od hloubky přibližně 10 až 15 m je teplota konstantní a pohybuje se kolem 10 až 12 °C. Každých 30 metrů se teplota zvýší přibližně o 1 °C. Vertikální geotermální sonda z plastu (PE) nebo nerezové oceli (V2A) efektivně využívá toto geotermální teplo a je ideální pro malé pozemky a hotové zahrady, protože vyžaduje malý prostor.

V geotermálních sondách z plastu (PE) nebo nerezové oceli (V2A) cirkuluje mrazuvzdorné hnací médium, které odebírá teplo ze země a v tepelném čerpadle se přeměňuje na tepelnou energii pro ohřev vody a vytápění. Tepelné čerpadlo funguje jako obrácená lednička. K výrobě tepla je zapotřebí přibližně 25 % elektřiny a přibližně 75 % volné geotermální energie.

Geotermální energie je čistá a šetrná k životnímu prostředí.
Staňte se nezávislými na fosilních palivech! Využívejte obnovitelnou energii ze země pro nové budovy a renovované staré budovy. Výroba energie z regenerativní geotermální energie má velký význam pro ochranu životního prostředí, spotřebovává se méně fosilních paliv a snižují se emise CO2.

 

VÝHODY DOMU VYTÁPĚNÉHO GEOTERMÁLNÍ ENERGIÍ
Geotermální energie je vždy k dispozici a to zdarma.
Po instalaci sond již není vrt viditelný.
Žádná nádrže a nebo sklad na topné oleje
Žádný komín
Žádný kominík
Téměř žádné náklady na údržbu
Nízké emise CO2 – ochrana životního prostředí a klimatu
Lze použít v létě i k chlazení domu
Zvyšuje hodnotu domu
Možnost obdržení dotací

KOLIK STOJÍ 1m VRTU A DO JAKÉ HLOUBKY SE VRTÁ ?
Cena geotermálního vrtu za 1m se pohybuje od 1.400,- do 2.800 Kč bez DPH – vždy záleží na geologii a okolních podmínkách.

Vyžadující hloubky u geotermálních vrtů se pohybují od 80 do 150metrů.
Hloubka geotermální sondy, a tedy i potřebných geotermálních vrtů, závisí na tepelné potřebě domu a tepelné vodivosti podloží.

ZKRÁCENÝ PŘEHLED POSTUPU V PŘÍPADĚ ZÁJMU
1 ADMINISTRATIVA
2 PROVEDENÍ VRTU
3 VYSTROJENÍ VRTU – OSAZENÍ SONDY A UTĚSNĚNÍ – OSAZENÍ ŠACHTY – ROZDĚLOVAČE
4 NAPLNĚNÍ SOND A PŘIPOJENÍ NA TEPELNÉ ČERPADLO DO TECHNICKÉ MÍSNOSTI

JSME PŘEDNÍM DODAVATELEM NA ČESKÉM TRHU CO SE TÝKÁ ŠETRNÉHO VRTÁNÍ VODNÍM VÝPLACHEM

ZAČÍNÁME TAM KDE SE OSTATNÍ NEDOSTANOU

ERDWÄRME GEOTHERMIE Drilling wells Brunnenbohrgeräte Brunnen bohren

geoSH+® REVERent+ ® – geotermální sondy vrty samoohřevná geothermal probe borehole drilling self-heating Erdwärmesonden Sonden Bohrung selbsterwärmende Sondes géothermiques auto-chauffantes Las sondas geotérmicas se autocalientan Sonde geotermiche autoriscaldate Саморазогрев геотермальных зондов Самозагряване на геотермални сонди Geotermiske sonder selvopvarmende Geotermilised sondid isekuumenevad Geotermiset luotaimet lämpenevät itsestään Geoterminiai zondai savaime įkaista Ģeotermālās zondes pašsasilda Geotermikus szondák önmelegedése Geothermische sondes warmen zichzelf op Selvoppvarmende geotermiske sonder Samonagrzewające się sondy geotermalne Sondas geotérmicas com auto-aquecimento Sondele geotermale se autoîncălzesc Γεωθερμικοί ανιχνευτές αυτοθέρμανσης Geotermálne sondy s vlastným ohrevom Geotermalne sonde se segrevajo same od sebe Geotermiska sonder självuppvärmande Jeotermal sondalar kendi kendini ısıtıyor Геотермальні зонди, що самонагріваються / angličtina (americká) angličtina (britská) Bulgarisch bulharština čeština Chinesisch (Vereinfacht) čínština (zjednodušená) Dänisch dánština Deutsch Englisch (Amerikanisch) Englisch (Britisch) Estnisch estonština Finnisch finština francouzština Französisch Griechisch Indonesisch indonéštině Italienisch italština Japanisch japonština Koreanisch korejština Lettisch Litauisch litevština lotyština maďarština němčina Niederländisch nizozemština norština (bokmål) Norwegisch (bokmål) Polnisch polština portugalština portugalština (brazilská) Portugiesisch Portugiesisch (Brasilianisch) řečtina Rumänisch rumunština Russisch ruština Schwedisch slovenština slovinština Slowakisch Slowenisch španělština Spanisch švédština Tschechisch turečtina Türkisch Ukrainisch ukrajinština Ungarisch England Bulgarien Tschechien China Dänemark Estland Finnland Frankreich Indien Italien Japan Korea Litauen Lettland Ungarn Deutschland Holland Niederlande Norwegen Polen Portugal Rumänien Russland Griechenland Slowakei Slowenien Spanien Schweden Türkei Ukraine / England Bulgaria Czech Republic China Denmark Estonia Finland France India Italy Japan Korea Lithuania Latvia Hungary Germany Netherlands Norway Poland Portugal Romania Russia Greece Slovakia Slovenia Spain Sweden Turkey Ukraine Austria Liechtenstein Belgium Switzerland United States of America

Podívejte se zde zde: